lewy trójkąt prawy trójkąt
Wiele poziomów komunikacji
lewy trójkąt prawy trójkąt

Aktualności


Ziemia z dworca inną drogą

Ziemia z dworca inną drogą 11.04.2013

Z uwagi na potrzebę zintensyfikowania prac budowlanych oraz konieczność naprawy nawierzchni ul. Henrykowskiej warunkowo do 31 maja dopuszczona została możliwość wywozu ziemi z budowy dworca Fabrycznego i powrotu pustych ciężarówek trasami alternatywnymi
więcej
Kopią na dworcu mimo zimy

Kopią na dworcu mimo zimy 19.02.2013

Ponad 11570 m kw. ścian szczelinowych wykonano dotychczas na terenie placu budowy nowego dworca Łódź Fabryczna. Nadal trwają prace ziemne - systematycznie powiększany jest wykop, który ma 8 metrów głębokości. Ziemia usuwana jest także z terenu, na którym jeszcze pod koniec stycznia stał należący do PKP budynek.
więcej
Żurawie na dworcu

Żurawie na dworcu 11.01.2013

Żurawie gąsienicowe o wadze 100 ton i ponad 30 metrowych wysięgnikach pracują na budowie podziemnego dworca Łódź-Fabryczna przy drążeniu ścian szczelinowych.
więcej
Ściany szczelinowe na dworcu

Ściany szczelinowe na dworcu 18.12.2012

O zagadnieniach technicznych związanych z budową dworca Łódź Fabryczna oraz wynikających z tego powodu utrudnieniach dla łodzian opowiedzieli wiceprezydent Radosław Stępień, dyrektor projektu z PKP Polskich Linii Kolejowych Katarzyna Ciarkowska oraz dyrektor kontraktu konsorcjum Torpol -Astaldi-PBDiM-Intercor Marcin Zaręba
więcej
Przygotowanie do drążenia

Przygotowanie do drążenia 29.11.2012

Na terenie budowy nowego dworca Łódź Fabryczna trwają prace przygotowawcze do rozpoczęcia drążenia ścian szczelinowych
więcej
Zagłębienie dworca

Zagłębienie dworca 24.10.2012

Codziennie na terenie budowy nowego Dworca Fabrycznego pracuje 6 koparek i 35 samochodów ciężarowych. Wywożone jest do 4 tys. metrów sześć. ziemi.
więcej