lewy trójkąt prawy trójkąt
Wiele poziomów komunikacji
lewy trójkąt prawy trójkąt

Aktualności


A na dworcu wielki ruch

A na dworcu wielki ruch 16.10.2014

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska po raz kolejny zaprosiła dziennikarzy na teren budowy dworca Łódź Fabryczna, by przekazać informację na temat postępu prac przy realizacji największej łódzkiej inwestycji.
więcej
Dworzec rośnie w oczach

Dworzec rośnie w oczach 04.09.2014

O postępach na budowie dworca Łódź Fabryczna poinformował na konferencji prasowej dyrektor ZDiT Grzegorz Nita. Trwają prace przy konstrukcji zadaszenia obiektu, powstają ruszty, na których zamontowane będą szklane panele. Roboty przebiegają w dobrym tempie, zgodnie z harmonogramem. Widać również zarysy repliki dawnej fasady zabytkowego dworca, która od wewnątrz będzie stylizowana na stary obiekt, a od zewnątrz wkomponowana będzie w nowoczesny projekt.
więcej
Dworcowy tunel robi wrażenie!

Dworcowy tunel robi wrażenie! 21.08.2014

- Na bieżąco raportujemy łodzianom postępy prac przy budowie nowego dworca Łódź Fabryczna. Chodzi nie tylko o sam obiekt stacji, ale również o całą złożoną infrastrukturę: układ komunikacyjny, torowisko oraz tunel, który zagłębia się pod ziemię na poziom 16 metrów - powiedziała na konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.
więcej
Dworzec pnie się w górę

Dworzec pnie się w górę 07.07.2014

- Po raz kolejny zdajemy raport z postępów prac budowlanych na dworcu Łódź Fabryczna i to również w części nadziemnej, gdzie będzie przeszklone zadaszenie. Roboty idą pełna parą, na budowie pracuje 700 osób, przybywa sprzętu, działają nowe dźwigi - powiedziała na konferencji prasowej prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.
więcej
Nad i pod stropem

Nad i pod stropem 12.06.2014

Trwa budowa cz ęści stacyjnej i tunelowej nowego dworca Łódź Fabryczna. Dworzec w znacznej mierze budowany jest w systemie up and down - prace trwają jednocześnie na i pod płytą poziomu - 8 (pośredniego), który skonstruowany został w pierwszej kolejności.
więcej
Coraz bliżej stacji

Coraz bliżej stacji 26.05.2014

Trwają prace nad podziemną częścią dworca Łódź Fabryczna. Widać już zarysy najgłębiej położonej części budynku
więcej