lewy trójkąt prawy trójkąt
Wiele poziomów komunikacji
lewy trójkąt prawy trójkąt

Aktualności


Kolej otwiera Łódź. Około 2 mld zł na budowę tunelu średnicowego

Kolej otwiera Łódź. Około 2 mld zł na budowę tunelu średnicowego 28.11.2016

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na budowę tunelu łączącego Łódź Fabryczną z Łodzią Kaliską i Łodzią Żabieńcem. Mieszkańcy zyskają dwa nowe przystanki. Pociągi dalekobieżne pojadą przez ścisłe centrum. Dworzec Łódź Fabryczna i tunel średnicowy tworzą nowe możliwości Łódzkiego Węzła Kolejowego.
więcej
Komunikacją miejską na dworzec

Komunikacją miejską na dworzec 24.11.2016

Siatka połączeń komunikacji miejskiej wokół dworca Łódz Fabryczna jest już gotowa. W poniedziałek rozpoczną się testy MPK. Sprawdzane będą połączenia oraz trasy tramwajów i autobusów. Oficjalnie komunikacja miejska ruszy wraz z pierwszymi pociągami.
więcej
Jak dojedziemy do dworca?

Jak dojedziemy do dworca? 17.11.2016

Dojazd do starego dworca Fabrycznego odbywał się od strony ul. Kilińskiego, przy której znajdował się parking. Pasażerowie autobusów natomiast dojeżdżali ulicami Składową i Knychalskiego do placu Sałacińskiego. Wraz z przebudową dworca zmieniono układ komunikacyjny wokół niego.
więcej
Dworzec autobusowy Łódź Fabryczna już gotowy

Dworzec autobusowy Łódź Fabryczna już gotowy 09.11.2016

- Zgłaszają się pierwsze autobusowe firmy przewozowe. - Mamy 24 stanowiska przeznaczone dla autobusów dalekobieżnych - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. - Pod peronem znajduje się parking samochodowy, który pomieści prawie tysiąc aut.
więcej
Sylwester z dworcem w tle...

Sylwester z dworcem w tle... 21.10.2016

Ponieważ w grudniu zostanie otwarty dworzec Łódź Fabryczna, Zarząd Inwestycji Miejskich postanowił zaprosić mieszkańców na powitanie Nowego Roku na plac przed dworcem, gdzie odbędzie się prezentacja widowiska świetlno-muzycznego oraz pokaz fajerwerków
więcej
Łódź Fabryczna coraz bliżej

Łódź Fabryczna coraz bliżej 27.06.2016

Budowa dworca Łódź Fabryczna wkracza w ostatnią fazę. Pod ziemią rozpoczęły się już przejazdy techniczne pierwszych pociągów, gotowa jest też większość sieci trakcyjnej. Generalny wykonawca zapewnia, że termin ukończenia inwestycji nie jest zagrożony.
więcej