lewy trójkąt prawy trójkąt
Wiele poziomów komunikacji
lewy trójkąt prawy trójkąt

Aktualności


Seniorzy na Fabrycznym

Seniorzy na Fabrycznym 14.01.2017

Ponad 4 tys. seniorów wzięło udział w zwiedzaniu dworca Łódź Fabryczna w ramach akcji zorganizowanej przez Urząd Miasta Łodzi i „Express Ilustrowany”.
więcej
Dworzec Łódź Fabryczna otwarty!

Dworzec Łódź Fabryczna otwarty! 11.12.2016

Tłumy łodzian pojawiły się w niedzielę na otwarciu nowego dworca Łódź Fabryczna. Pierwszy pociąg przyjechał ze Skierniewic o godz. 5:30. Na dworcu Łódź Widzew wsiadło do niego kilkaset osób, które jako pierwsze chciały wysiąść na największej kolejowej inwestycji w tej części Europy. Wśród nich była prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.
więcej
Pierwszy dzień na nowym dworcu

Pierwszy dzień na nowym dworcu 09.12.2016

Otwórzmy nowy dworzec Łódź Fabryczna o 5.30 rano w niedzielę 11 grudnia. Wjeżdżamy wszyscy razem, II klasą, osobowym ze Skierniewic. Widzimy się o 5.23 na Widzewie! - tak zaprasza wszystich łodzian prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.
więcej
Ruch wokół dworca

Ruch wokół dworca 08.12.2016

Na przejażdżkę trambusem trasą nowego układu komunikacyjnego wokół dworca Łódź Fabryczna zaprosiła dziennikarzy prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Przed weekendowym otwarciem stacji trwają tam ostatnie prace porządkowe i przygotowania na przyjęcie podróżnych.
więcej
Stanie na stacji lokomotywa

Stanie na stacji lokomotywa 07.12.2016

- Miasto wypożyczyło lokomotywę Px48 od Fundacji Polskich Kolei Wąskotorowych z Rogowa, która zostanie ustawiona naprzeciwko dworca Łódź Fabryczna i będzie ją można podziwiać do 8 stycznia 2017 roku - zapowiedział wiceprezydent Krzysztof Piątkowski.
więcej
Małe łódzkie metro

Małe łódzkie metro 01.12.2016

- Intensyfikujemy prace związane z przebudową naszego miasta. Po uruchomieniu nowego dworca Fabryczna, naturalną kontynuacją jest budowa tunelu średnicowego, który oprócz ważnego znaczenia dla infrastruktury kolejowej będzie miał również do spełnienia istotne funkcje dla usprawnienia komunikacji miejskiej. - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.
więcej