lewy trójkąt prawy trójkąt
Wiele poziomów komunikacji
lewy trójkąt prawy trójkąt

Ruch wokół dworca 08.12.2016

Na przejażdżkę trambusem trasą nowego układu komunikacyjnego wokół dworca Łódź Fabryczna zaprosiła dziennikarzy prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Przed weekendowym otwarciem stacji trwają tam ostatnie prace porządkowe i przygotowania na przyjęcie podróżnych. Przy samym dworcu, wzdłuż ul. Składowej powstał węzeł multimodalny tramwajowy i autobusowy, a do parkingów podziemnych i podjazdu na szybki parking prowadzi estakada. Jak poinformowała dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich Grzegorz Nita, docelowo ul. Nowowęglowa będzie miała przebicie do ul. Kopcińskiego, a ul. Nowotargowa wraz z ul. Targową połączy ul. Uniwersytecką z al. Piłsudskiego.

- Inwestycja miejska w nowy układ komunikacyjny służy nie tylko dotarciu na nowy dworzec, ale jest ważnym elementem organizacji ruchu w śródmieściu, który wpisze się w cały krwioobieg miasta. Koszty wyniosły 420 mln zł, z czego 268 mln zł pozyskaliśmy z środków unijnych - powiedziała prezydent Łodzi, która ponowiła zaproszeni dla łodzian na otwarcie dworca - o godz. 5.23 ze stacji Widzew przejazd na dworzec Fabryczny, gdzie przygotowano szereg atrakcji.